U tradicionalnoj kineskoj medicini gljive iz roda Cordyceps se koriste za respiratome, renalne i kardiovaskulame bolesti, oboljenja jetre, hiperlipidemija i poremećaja seksualne funkcije. Koriste se i kod poremećaja imunog sistema. U okolini Tibeta smatra se da pomažen za povećanje energije i snage. Zagovornici tradicionalne kineske medicine preporučuju primenu ove gljive u cilju povećanja otpornosti prema infekcijama, prehladama i virusima.
Cordyceps vrste sadrže širok spektar jedinjenja. Cordyceps sinensis sadrži proteine i aminokiseline i to 18 esencijalnih aminokiselina (najzastupljenije su: glutamat, arginin i aspartamska kiselina, triptofan i tirozin). Sadržaj aminokiselina nakon hidrolize proteina iznosi 20-25%. Takođe su prisutni i vitamini (E, K, B1, B2 i B12) i minerali (K, Na, Ca, Fe, Cu, Mn, Zn, Se, Ni i dr.). C. sinensis sadrži do 8% polisaharida (od kojih većina sadrži manozu, glukozu, galaktozu i u manjem procentu arabinozu, ramnozu, fruktozu i ksilozu).
Nisu poznate kontraindikacije za primenu kordicepsa. Nisu uočeni toksični efekti primene ove gljive kod ljudi, kao ni kod životinja. Mogući neželjeni efekti su: suva usta, mučnina i dijareja i alergijske reakcije.
Preporučena dnevna doza proizvoda od 2 tablete sadrže 1000 mg ekstrakta micelijuma standardizovanog na 0,3% adenozina, što odgovara količini adenozina od 3 mg.